Międzynarodowa debata punktem głównym Dialogów Pediatrycznych

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz
|
Jak leczyć zakażenia w dobie COVID-19, ale przede wszystkim w obliczu wojny i uchodźstwa – tym tematem zajmą się paneliści podczas specjalnej debaty, która zwieńczy czerwcowe Dialogi Pediatryczne.
Nowa konferencja, która odbędzie się 24 i 25 czerwca w Gdańsku, wyróżnia się atrakcyjną formułą. Jak zapewnia kierownik naukowy – dr hab. n. med. Ernest Kuchar – tradycyjne wykłady zostaną zastąpione przez prezentacje oparte na interakcji pomiędzy prezentującymi a słuchaczami. Dialogi będą też wieńczyć każdą z sesji – pediatrzy będą mieli okazję dyskutować ze specjalistami poszczególnych dziedzin medycyny: zakaźnikiem, ratownikiem medycznym, alergologiem, laryngologiem czy intensywistą. Zainteresować powinna również sesja z prawnikiem, w trakcie której będzie mowa o możliwych błędach podczas teleporady, kulturze bezpieczeństwa i zarządzaniu ryzykiem przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY PROGRAMU


Zwieńczeniem Dialogów Pediatrycznych będzie międzynarodowa sesja poświęcona zagrożeniom epidemicznym. Udział w niej wezmą goście z Ukrainy oraz Stanów Zjednoczonych. Tematyka ściśle związana będzie z obecną sytuacją geopolityczną. Gość specjalny, prof. Alexandr Nadraga, kierownik Oddziału Zakaźnego Chorób Dziecięcych Narodowego Uniwersytetu Medycznego w Kijowie, przedstawi problematykę zagrożeń towarzyszących wojnie i uchodźstwu. Kryzysy migracyjne powodują, że wraz z ludźmi przenoszą się również choroby, co może mieć ogromny wpływ na lokalną społeczność. Problemem w tym względzie są zarówno choroby nowe, jak i te, na które teoretycznie dana grupa nabyła odporność.

Profesor Nadraga wraz z innym wybitnym ekspertem, który przyleci do Gdańska ze Stanów Zjednoczonych, będą odpowiadać na pytania w trakcie otwartej debaty wykładowców „Leczenie i profilaktyka zakażeń w dobie COVID-19, wojny i uchodźstwa”. W jej trakcie podzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą i praktycznymi rozwiązaniami, które w tym szczególnym czasie mogą przyczynić się do wypracowania nowych ścieżek postępowania w diagnostyce i leczeniu chorych. Mamy nadzieję, że taka forma spotkania pozwoli na uświadomienie nam, jak wiele znaczy współpraca środowiska w obliczu tak specyficznego wyzwania, jakim są pandemia i wojna.
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.