Wyślij
Udostępnij:
 
 
RODO nie ogranicza dostępu do danych
Źródło: Alicja Kostecka
Autor: Alicja Kostecka |Data: 31.10.2018
 
 
Piotr Najbuk, Domański, Zakrzewski, Palinka Spółka Komandytowa: przepisy RODO nie zamykają dostępu do danych, a wręcz przeciwnie, ale jest wiele nieporozumień związanych z RODO, również w systemie ochrony zdrowia, niezależnie od tego, czy są to dane wrażliwe, czy ogólnodostępne.
W celu umożliwienia skorzystania z danych gromadzonych w systemie ochrony zdrowia potrzebna jest ustawa na temat przepływu i przetwarzania danych medycznych, a także świadomość pacjentów, ze ich dane zgromadzone w tym systemie mogą być wykorzystane dla uratowania życia innym pacjentom, czyli rozwoju badań naukowych i wdrożenia nowych terapii.

W systemie ochrony zdrowia, w różnych zbiorach znajduje się pokaźna ilość danych, które nie są ze sobą powiązane. Dopiero jednak integracja tych danych może dać odpowiedź na wiele pytań dotyczących nie tylko zdrowia pacjenta, ale także pomóc planować interwencje w ramach polityk publicznych.

RODO nie utrudnia dostępu do danych , a wręcz zachęca do ich wtórnego wykorzystania, na przykład w celu prowadzenia badan naukowych i zarządzania jakością, przy zapewnieniu poszanowania praw tych osób, których te dane dotyczą.

Wizja 18 - Piotr Najbuk from Termedia Videos on Vimeo.

">

Wizja 18 - Piotr Najbuk from Termedia Videos on Vimeo.

 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe