Wyślij
Udostępnij:
 
 

Europejski Kongres Raka Płuca ELCC 10-13 kwietnia w Genewie

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 04.04.2019
 
 
Genewa, europejska stolica medycyny już 10-13 kwietnia gościć będzie najlepszych specjalistów diagnostyki oraz leczenia raka płuca. European Lung Cancer Congress, Europejski Kongres Raka Płuca ELCC to efekt współpracy między wielodyscyplinarnymi towarzystwami naukowymi, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy oraz poprawa praktyki klinicznej w zakresie raka płuca.
Kongres stał się odniesieniem dla wielu specjalistów zajmujących się rakiem płuca i szerzej nowotworami klatki piersiowej. Odbywa się cyklicznie od 2008 roku i według organizatorów uzyskał status najważniejszego spotkania onkologów, torakochirurgów, patomorfologów, radiologów, pulmonologów oraz innych specjalistów w tej dziedzinie.

Ambicją ELCC jest poprawa jakości terapii raka płuca oraz znalezienie odpowiedzi na nierozwiązane dotychczas problemy towarzyszące tej chorobie, które to mogą przyczynić się do wydłużenia życia chorujących. Jakich tematów wiodących można spodziewać się w tym roku? Wykładów m.in. o biomarkerach, diagnostyce molekularnej oraz terapiach celowanych, wczesnym wykrywaniu raka płuca, terapiach sekwencyjnych w chorobie zaawansowanej. Zagadnienia omówią eksperci z wielu krajów, gotowi na dyskusję oraz wątpliwości uczestników.

- Kongres w Genewie jest ważny i ma bardzo wartościowy program, ale największym i najistotniejszym wydarzeniem dla lekarzy zajmujących się rakiem płuca jest coroczne spotkanie organizowane przez IASLC (International Association for the Study of Lung Cancer) - mówi prof. Tomasz Grodzki. - Podczas ostatnich kongresów poświęconych rakowi płuca takich jak te wymienione i inne najwięcej uwagi poświęca się zagadnieniom wczesnego wykrywania choroby, nowych technik chirurgicznego leczenia guzów płuc oraz tzw. terapii personalizowanej, czyli dobranej specjalnie dla konkretnego pacjenta w oparciu o nowoczesne profilowanie immunohostochemiczne i molekularne. Takie indywidualizowane podejście pozwala osiągnąć najlepsze wyniki leczenia i będzie przyszłością onkologii - dodaje prof. Grodzki.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe