Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Rafał Dziadziuszko z nagrodą Heine H. Hansena

Źródło: ESMO/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 22.04.2017
 
 
- Prof. Rafał Dziadziuszko z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego został uhonoronowany nagrodą Heine H. Hansena - poinformowało ESMO. Prof. Dziadziuszko został przez ESMO nazwany globalnym liderem w dziedzinie onkologii klinicznej klatki piersiowej. Wręczenie nagrody odbędzie się podczas European Lung Cancer Conference w Genewie, podczas której profesor wygłosi wykład.
Prestiżowa nagroda, którą otrzyma prof. Rafał Dziadziuszko stanowi dowód uznania za życiowy wkład w badania nad rakiem płuca oraz edukację w tym zakresie w wymiarze światowym. Heine Hansen był prezesem ESMO, założycielem Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Rakiem Płuca IASLC.

Prof. Dziadziuszko jest obecnie konsultantem krajowym radioterapii onkologicznej oraz zastępcą Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem ESMO.

- Miałem przyjemność spotkać się z Heine Hansenem przy wielu okazjach wcześniej w mojej karierze zawodowej, kiedy uczestniczył w wydarzeniach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, aby motywować nas do dołączenia do współpracy pan-europejskiej. To miało miejsce jeszcze za czasów Żelaznej Kurtyny i chwilę po jej końcu, kiedy dostęp do międzynarodowych projektów badawczych był ograniczony. Jednakże on wierzył, że nasz region potrzebuje pełnej integracji w sferze badań nad rakiem płuca z Europą i motywował młodych onkologów do poszerzania swoich umiejętności na polu badawczym. Myślę, że jestem jednym z jego naśladowców, aby zrealizować to zadanie – powiedział prof. Dziadziuszko.

W polu zainteresowań prof. Dziadziuszko leży praca badawcza dotycząca raka płuca. Profesor jest współautorem ponad 120 artykułów i rozdziałów książkowych. Obecnie pracuje nad identyfikacją nowych celów molekularnych dla wczesnych prób klinicznych, oceną nowych strategii radioterapii w nowotworach klatki piersiowej i programami screeningowymi w kierunku raka płuc.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe