Wyślij
Udostępnij:
 
 
Przedstawiciele chorych na raka płuca apelują o refundację nowoczesnych leków zalecanych przez ESMO
Źródło: mat press/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 08.02.2019
 
 
Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca Oddział Szczecin apeluje do Ministra Zdrowia o refundację leków zarejestrowanych w krajach Unii Europejskiej i zalecanych przez międzynarodowe towarzystwa naukowe.
- My, chorzy na raka płuca w obawie o nasze życie i zdrowie apelujemy o pomoc i pilny dostęp pacjentów onkologicznych do innowacyjnych leków ratujących życie. Rak jest chorobą wdzierającą się we wszystkie sfery życia chorego: dotykającą jego najbliższych, czasami zupełnie dezorganizując wcześniejsze (tj. przedchorobowe) relacje, wspólne plany. Do tego dochodzi często bezsilność związana z faktem, że najbardziej optymalne dla Pacjenta leczenie jest w Polsce niedostępne, a lek który w opinii lekarza prowadzącego mógłby odnieść największy efekt terapeutyczny, choć jest w Polsce zarejestrowany, nie jest nierefundowany ze środków publicznych - piszą przedstawiciele pacjentów i apelują o refundację ni8wolumabu, atezolizumabu, ozymertynibu w I linii, alektynibu, cerytyniby jak również brygatynibu, oraz dabrafenibu i trametynibu.

Jak piszą przedstawiciele pacjentów ich petycja powstała po konsultacji ze specjalistami z dziadziny nowotworów płuca. Wszystkie te leki są zalecane przez ESMO.

Cała petycja tutaj:
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe