eISSN: 2084-9877
ISSN: 1896-9666
Przegląd Kardiodiabetologiczny/Cardio-Diabetological Review
Bieżący numer Archiwum O czasopiśmie Kontakt Zasady publikacji prac
4/2007
vol. 2
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
streszczenie artykułu:

Od redakcji

Ida Kinalska

Przegląd Kardiodiabetologiczny 2007; 2, 4: 207–207
Data publikacji online: 2007/12/21
Pełna treść artykułu Pobierz cytowanie
 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Szanowni Państwo!


Ten kolejny numer jest bardzo ważny dla nas wszystkich – dla Czytelników Przeglądu Kardiodiabetologicznego i dla jego twórców. Właśnie w grudniu 2007 r. mija pierwsza rocznica naszej działalności. Nie jest to może wielki jubileusz, ale dla nas bardzo istotny. Myślę, że dzięki wybitnym autorom, którzy gościli na łamach pisma, a może przede wszystkim dzięki Czytelnikom i Sympatykom, bieżący rok można uznać za sukces pisma. Wydawnictwo zorganizowało dwa udane spotkania naukowe cieszące się dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy punktację, co zachęciło zespół redakcyjny do bardziej wydajnej i konkretnej pracy. Pragniemy przedstawiać naszym Czytelnikom bieżące nowości naukowe, uwagi praktyczne. Mamy nadzieję, że pismo będzie spełniało rolę przyjaciela w domu każdego kardiologa i diabetologa.
W niniejszym zeszycie przedstawiamy ciekawe publikacje z zakresu nefrologii. Przewlekła choroba nerek to kolejny problem, który współistnieje z cukrzycą i prowadzi do choroby niedokrwiennej serca. Dowiecie się Państwo, czy cukrzycy można zapobiec? Jak ją skutecznie leczyć? Jak zaburzenia przemiany węglowodanów zmieniają przebieg ostrych zespołów wieńcowych? Jaki jest efekt białego fartucha u chorych z mikroalbuminurią? Jak walczyć z powikłaniami po zabiegach rewaskularyzacyjnych w cukrzycy?
Na stronach edukacyjnych znajdziecie Państwo II część artykułu Etiopatogeneza cukrzycy typu 1, prace o przyczynach neuropatii cukrzycowej oraz o molekularnym mechanizmie nieenzymatycznej glikacji białek w cukrzycy.
Prezentujemy również sprawozdanie z 7. Międzynarodowej Konferencji Choroby Wieńcowej z Wenecji, która odbyła się 7–19.10.2007 r. Profesor K.J. Filipiak opisał ją tak, że odnosi się wrażenie, iż było się tam, na miejscu. Zapraszamy też Czytelników w lutym 2008 r. do Białowieży, na interesujące spotkanie dotyczące insulinooporności, w którym będą uczestniczyć wybitni polscy specjaliści i goście zagraniczni.
W imieniu Rady Redakcyjnej czasopisma, całego zespołu, składam wszystkim Czytelnikom i Autorom najserdeczniejsze życzenia wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2008.

prof. dr hab. med. Ida Kinalska

redaktor naczelna

przewodnicząca PTKD



Pełna treść artykułu...
© 2024 Termedia Sp. z o.o.
Developed by Bentus.