facebook
eISSN: 2084-9893
ISSN: 0033-2526
Dermatology Review/Przegląd Dermatologiczny
Bieżący numer Archiwum Artykuły zaakceptowane O czasopiśmie Zeszyty specjalne Rada naukowa Bazy indeksacyjne Prenumerata Kontakt Zasady publikacji prac Standardy etyczne i procedury
Panel Redakcyjny
Zgłaszanie i recenzowanie prac online
SCImago Journal & Country Rank
3/2017
vol. 104
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
streszczenie artykułu:
Komunikat

V Międzynarodowa Konferencja „Dermatologia i Alergologia bez Granic”
Grodno, 3–5 maja 2017 r.

Romuald Olszański
,
Roman J. Nowicki

Dermatol Rev/Przegl Dermatol 2017, 104, 352–354
Data publikacji online: 2017/07/05
Pełna treść artykułu Pobierz cytowanie
 
Metryki PlumX:
Grodno jest przepięknym, wielokulturowym miastem białoruskim położonym nad Niemnem. W Grodnie w 1576 r. zmarł Stefan Batory, w 1795 r. abdykował Stanisław August Poniatowski, a w latach 1841–1910 mieszkała Eliza Orzeszkowa, pisarka i publicystka, autorka książki „Nad Niemnem”. W czasie II wojny światowej miasto nie zostało zniszczone, dzięki czemu można dziś zwiedzać zachowane zamki, zabytkowe pałace, kościoły, klasztory i synagogę.
W Grodnie, gdzie odczuwamy niepowtarzalną, kresową atmosferę, a granice nie dzielą, ale łączą, w dniach 3–5 maja 2017 r. odbywała się V Międzynarodowa Konferencja „Dermatologia i Alergologia bez Granic”. Organizatorami były Białoruskie Towarzystwo Dermatologów i Kosmetologów, Katedra Dermatowenerologii Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Grodnie oraz Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUM).
Obrady odbywały w obiektach sanatorium Niemen-72. W czternastu sesjach tematycznych uczestniczyło 56 wykładowców z ośrodków akademickich z Białorusi, Polski, Litwy, Łotwy, Rosji i Ukrainy, którzy przedstawili najnowsze doniesienia na temat możliwości diagnostycznych i terapeutycznych w dermatologii, wenerologii, alergologii oraz dermatologii estetycznej.
Podczas inauguracji konferencji rektor Uniwersytetu Medycznego w Grodnie prof. V. Shnezycki przywitał wszystkich uczestników spotkania i wręczył listy gratulacyjne zagranicznym profesorom (ryc. 1–4). Następnie kierownik Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii GUM prof. Roman J. Nowicki odczytał listy skierowane do uczestników z gratulacjami od rektora GUM, prezesa Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (ryc. 5).
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego prof. Dzmitry F. Khvoryk, kierownik Kliniki Dermatowenerologii Uniwersytetu Medycznego w Grodnie, dziękował prof. Nowickiemu za pomysł zorganizowania konferencji (ryc. 6). Pierwsza z nich odbyła się w 2014 r. w Białowieży, a kolejne w Grodnie (2015 r.), w Ustce (2016 r.) i w Rydze (2016 r.). Historię spotkań „Dermatologia i Alergologia bez Granic” przedstawili: prof. Khvoryk oraz prof. Nowicki (ryc. 7), natomiast o historii naukowej i edukacyjnej współpracy dermatologów polskich i białoruskich opowiedział prof. Adaskevich, kierownik Katedry Dermatologii i Wenerologii Witebskiego Uniwersytetu Medycznego, przewodniczący Białoruskiego Towarzystwa Dermatologów i Kosmetologów. Na...


Pełna treść artykułu...


© 2024 Termedia Sp. z o.o.
Developed by Bentus.