eISSN: 2084-9893
ISSN: 0033-2526
Dermatology Review/Przegląd Dermatologiczny
Bieżący numer Archiwum Artykuły zaakceptowane O czasopiśmie Zeszyty specjalne Rada naukowa Bazy indeksacyjne Prenumerata Kontakt Zasady publikacji prac Standardy etyczne i procedury
SCImago Journal & Country Rank
6/2017
vol. 104
 
Poleć ten artykuł:
Udostępnij:
więcej
 
 
streszczenie artykułu:

Zjazd Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
Łódź, 26–28 października 2017 r.

Igor A. Bednarski
,
Magdalena Ciążyńska

Dermatol Rev/Przegl Dermatol 2017, 104, 684-686
Data publikacji online: 2017/12/05
Pełna treść artykułu
Pobierz cytowanie
ENW
EndNote
BIB
JabRef, Mendeley
RIS
Papers, Reference Manager, RefWorks, Zotero
AMA
APA
Chicago
Harvard
MLA
Vancouver
 
W dniach 26–28 października 2017 r. w łódzkim hotelu Andel’s odbył się Zjazd Sekcji Forum Młodych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, który podobnie jak w poprzedniej edycji przyciągnął liczne grono młodych dermatologów z całej Polski.
Podczas dwóch dni ponad 200 dermatologów z całego kraju zaprezentowało efekty swojej pracy naukowej – zarówno eksperymentalnej, jak i klinicznej. Ponadto zjazd był okazją do dyskusji, wymiany poglądów oraz zapoznania się z najnowszymi badaniami i wytycznymi dotyczącymi leczenia chorób skóry. Wykłady przygotowane przez krajowych ekspertów w dziedzinie dermatologii obejmowały szeroką tematykę – od nowoczesnych terapii łuszczycy, atopowego zapalenia skóry i pęcherzycy, przez molekularne podłoże chorób dermatologicznych i techniki eksperymentalne, aż do kompetencji miękkich niezbędnych w pracy lekarza. Nie zabrakło również omówienia rzadkich, ciekawych przypadków, będących wyzwaniem diagnostyczno-terapeutycznym, które jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Konferencję zaszczyciła swoją obecnością prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego prof. dr hab. Lidia Rudnicka, która przywitała uczestników. Podczas wystąpienia nakreśliła cele polskiej dermatologii oraz podkreśliła rolę młodych naukowców w rozwoju tej dziedziny. Pierwszy dzień skoncentrowany był wokół sesji prac i przypadków klinicznych oraz sesji plenarnej, w której wykład na temat trudności diagnostycznych w przypadku chłoniaka skóry wygłosiła prof. dr hab. Joanna Maj, konsultant krajowy w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Profesor dr hab. Andrzej Kaszuba skupił się natomiast na najbardziej przełomowych odkryciach w dermatologii w 2017 r., co stanowiło swoiste résumé aktualnych wytycznych oraz najnowszej wiedzy. Podczas uroczystego otwarcia dr hab., prof. nadzw. Aleksandra Lesiak w imieniu wszystkich zgromadzonych złożyła najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania przewodniczącemu Forum Młodych nowemu profesorowi dr. hab. Adamowi Reichowi, który dzień wcześniej otrzymał akt nominacyjny z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Organizatorzy wydarzenia – dr hab., prof. nadzw. Aleksandra Lesiak oraz prof. dr hab. Adam Reich – zadbali nie tylko o poziom merytoryczny konferencji. Podsumowaniem pierwszego dnia „Forum” było nieformalne spotkanie w klubie OHM na terenie Manufaktury, gdzie wszyscy uczestnicy mogli...


Pełna treść artykułu...
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe