Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Prof. Andrzej Tykarski jest przewodniczącym sesji satelitarnej firmy Berlin-Chemie/Menarini

Nadciśnienie tętnicze z chorobami serca i/lub nerek - kluczowa rola lekarza rodzinnego ►

Autor: |Data: 07.09.2020
 
 
- Chciałbym zaprosić państwa na sesję satelitarną firmy Berlin-Chemie/Menarini, która odbędzie się 10 września w godzinach od 18 do 19, podczas E-Kongresu Top Medical Trends. Mam przyjemność poprowadzić to spotkanie, a poświęcone ono będzie prowadzeniu pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i powikłaniami sercowymi oraz nerkowymi - mówi prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
- Prof. Aleksander Prejbisz – prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, omówi zagadnienie optymalnej ochrony nerek u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym. Z kolei prof. Marcin Grabowski, zaprezentuje ciekawe zagadnienie czy, kiedy i w jakim stopniu zwalniać czynność serca u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i u tych z powikłaniami sercowo-naczyniowymi. I wreszcie dr hab. Rozentryt, omówi zagadnienie niedokrwistości, szczególnie tej towarzyszącej przewlekłej niewydolności nerek - wymienia prof. Tykarski.

Zobacz nagranie z zaproszeniem >>>Firma Berlin-Chemie/Menarini jest Diamentowym Partnerem E-Kongresu Top Medical Trends.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe