Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

Co z wypełnianiem karty zgonu w związku z COVID-19?

Źródło: NIZP PZH
Autor: Krystian Lurka |Data: 03.04.2020
 
 
Tagi: koronawirus
- Lekarz wpisuje do karty zgonu opis zdarzeń prowadzących do śmierci, ale nie ma obowiązku wpisywania kodu wskazującego na przyczynę zgonu - wynika z wytycznych dotyczących kodowania zgonów związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 opublikowanych przez NIZP-PZH. W takiej sytuacji kod przyczyny zgonu nada jeden z szesnastu wyznaczonych do tego lekarzy.
- Koder, w przypadku wątpliwości dotyczących przyczyn przedstawionych na karcie zgonu, skontaktuje się w celu wyjaśnienia lub uściślenia opisu przyczyn zgonu podanego przez lekarza stwierdzającego zgon poprzez bezpośredni kontakt z tym lekarzem, a także poprzez możliwość wglądu do dokumentacji medycznej pacjenta - wyjaśniono w wytycznych.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Wytyczne dotyczące kodowania zgonów związanych z epidemią koronawirusa”.

Przeczytaj także: „Lekarze odpowiadają na pytania o SARS-CoV-2 i kontrolę elektronicznych urządzeń wszczepialnych”, „Kogo badać na obecność SARS-CoV-2?”, „Zalecenia do prowadzenia fizjoterapii dorosłych pacjentów z COVID-19” i „Algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe