Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Podstawy wentylacji mechanicznej pacjenta z ARDS w przebiegu COVID-19

Źródło: Centrum Pneumonologii, Alergologii i Medycyny Ratunkowej – Ośrodek Symulacji CMKP
Autor: Krystian Lurka |Data: 27.03.2020
 
 
Tagi: koronawirus
„Menedżer Zdrowia” publikuje materiał szkoleniowy przygotowany przez prof. dr. n.med. Michała Pirożyńskiego i lek. Bartłomieja Wódarskiego z Centrum Pneumonologii, Alergologii i Medycyny Ratunkowej – Ośrodek Symulacji CMKP. Eksperci odnoszą się do wentylacji inwazyjnej pacjenta dorosłego, zaintubowanego i sedowanego.
Materiał ma charakter szkoleniowy, jest przygotowany na potrzeby kształcenia podyplomowego lekarzy w obszarze intensywnej terapii.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Podstawy wentylacji mechanicznej pacjenta z ARDS w przebiegu COVID-19 omówienie wytycznych”.

Przeczytaj także: „Lekarze odpowiadają na pytania o SARS-CoV-2 i kontrolę elektronicznych urządzeń wszczepialnych”, „Kogo badać na obecność SARS-CoV-2?”, „Zalecenia do prowadzenia fizjoterapii dorosłych pacjentów z COVID-19” i „Algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe