Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zalecenia do prowadzenia fizjoterapii dorosłych pacjentów z COVID-19

Źródło: Krajowa Izba Fizjoterapeutów
Autor: Krystian Lurka |Data: 23.03.2020
 
 
Tagi: koronawirus
„Menedżer Zdrowia” udostępnia zalecenia do prowadzenia fizjoterapii z zarażonymi pacjentami przygotowane przez ekspertów Krajowej Izby Fizjoterapeutów na podstawie ekspertyzy klinicznej, wytycznych dotyczących fizjoterapii oddechowej, dostępnej literatury i doświadczenia Chinese Medical Association (CMA).
W dokumencie opisany jest schemat postępowania fizjoterapeutycznego u pacjentów z COVID-19, a także kwestie bezpieczeństwo pracy i rekomendowane techniki u pacjentów z różnym przebiegiem choroby.

Opracowanie objęte jest patronatem merytorycznym towarzystwa naukowego Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska.

Jeśli chcesz ściągnąć dokument, kliknij w: „Zalecenia do prowadzenia fizjoterapii dorosłych pacjentów z COVID-19”.

Jesteś lekarzem? Dowiedz się jak prowadzić telekonsultacje online. Zapisz się na bezpłatne szkolenie online >>

Przeczytaj także: „Algorytm postępowania w sytuacji podejrzenia COVID-19”, „Szczepienia a koronawirus”, „Nie zaleca się testów serologicznych w celu wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2”, „Prof. Joanna Narbutt o zabiegach medycyny estetycznej podczas pandemii COVID-19”, „Szczepienia a koronawirus”, „Grzesiowski o koronawirusie, testach i kwarantannie” i „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.