Specjalizacje, Kategorie, Działy

Zapraszamy na cykl webinarów „Szczepienia dziecięcych pacjentów migracyjnych z Ukrainy”

Wyślij:
Udostępnij:
Autor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 24.11.2022
 
 
Napływ ludności ukraińskiej spowodowany toczącą się wojną ma swoje odbicie w pracy lekarzy, do których trafiają pacjenci funkcjonujący dotąd w zupełnie innym systemie. Temu, jak skutecznie ich leczyć i przekonywać do właściwej profilaktyki, poświęcony będzie specjalny cykl bezpłatnych webinarów.
Napływ obywateli ukraińskich jest wyzwaniem dla polskiej ochrony zdrowia. W społeczeństwie pojawiła się bowiem grupa, która do tej pory była objęta innym systemem, a co za tym idzie – obowiązywały ją inne zasady i inne działania chroniące przed chorobami charakterystycznymi dla ich miejsca zamieszkania. Zagrożenie to szczególnie istotne jest dla dzieci, które są bardziej podatne na zakażenia. Cykl „Szczepienia dziecięcych pacjentów migracyjnych z Ukrainy – aktualne wyzwania” ma na celu wesprzeć lekarzy w trudnej misji asymilowania ukraińskich pacjentów do polskich warunków, by ograniczyć ryzyko występowania chorób.

W ramach wydarzenia zaplanowano pięć spotkań. Pierwsze z nich – „Jak rozmawiać z ukraińskimi matkami na temat szczepień ochronnych ich dzieci?” odbyło się 1 grudnia o godzinie 19.00 – poświęcone było kwestii właściwej komunikacji z matkami ukraińskich dzieci. Ekspertem w trakcie webinaru był dr n. med. Łukasz Durajski, a na ważne aspekty rozmów zwrócił uwagę również psycholog. Spotkanie skierowane było do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz pediatrów, ale przekazywana wiedza przyda się także zakaźnikom, wakcynologom, internistom czy pielęgniarkom.

Harmonogram kolejnych spotkań prezentuje się następująco:
6 grudnia, godzina 19.00
„Uchodźcy wojenni w Polsce – postępowanie w ramach świadomej profilaktyki oraz obowiązek pomocy zdrowotnej”

8 grudnia, godzina 19.00
„Indywidualny kalendarz szczepień – zalecenia obowiązkowych szczepień ochronnych dla dzieci przybywających z Ukrainy”

13 grudnia, godzina 19.00
„Powrót chorób w wyniku niskiego wskaźnika wyszczepień wśród pacjentów migracyjnych a koszty dla polskiego systemu ochrony zdrowia”

15 grudnia, godzina 19.00
„Różnice w programie szczepień ochronnych w Polsce i Ukrainie”

Udział w webinarach jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

BEZPŁATNA REJESTRACJA
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.