Specjalizacje, Kategorie, Działy

„Dzień fizjoterapii i terapii ręki” podczas XVI Międzynarodowego Poznańskiego Kursu Chirurgii Kończyny Górnej

Udostępnij:
W programie kolejnej edycji międzynarodowego kursu chirurgii ręki zaplanowano liczne wykłady i warsztaty – wśród nich wypełnione praktyczną wiedzą zajęcia dotyczące fizjoterapii i terapii.
Podczas pierwszego z dwóch dni XVI Międzynarodowego Poznańskiego Kursu Chirurgii Kończyny Górnej odbędą się warsztaty pt. „Dzień fizjoterapii i terapii ręki” prowadzone przez doświadczonych fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych.

Warsztaty otworzy sesja dotycząca reumatoidalnego zapalenia stawów ręki. Eksperci przybliżą techniki fizjoterapeutyczne w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów oraz metody terapii zajęciowej w chorobie zwyrodnieniowej ręki.

Panel popołudniowy skoncentrowany będzie na terapii ręki w przypadku neuropatii i zespołu kanału nadgarstka. Praktycy opowiedzą o technikach terapii zajęciowej i wyzwaniu, jakie stanowi dla terapeutów ręki neuropatia obwodowa. Sesję zakończy wykład na temat ortez termoplastycznych i ich zastosowania w terapii.

Na koniec uczestnicy zyskają wiedzę na temat leczenia ręki po urazach. Specjaliści podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie usprawniania palców i nadgarstka oraz omówią techniki terapii zajęciowej.

PEŁNY PROGRAM WYDARZENIA

XVI edycja Międzynarodowego Poznańskiego Kursu Chirurgii Kończyny Górnej odbędzie się w Poznaniu 12 i 13 kwietnia. Przewodniczącymi Komitetu Naukowego są dr n. med. Piotr Czarnecki i prof. dr hab. n. med. Leszek Romanowski.

Zachęcamy do rejestracji!

REJESTRACJA 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.