Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Biuro ds. Pilotażu NPOZP nie będzie już nadzorować programu

Udostępnij:
Uczestnicy programu otrzymali 22 lutego pismo z Instytutu Psychiatrii i Neurologii z informacją, że decyzją Ministerstwa Zdrowia zadania dotyczące nadzoru i kontroli nad programem pilotażowym w centrach zdrowia psychicznego, wykonywane do tej pory przez Biuro ds. Pilotażu NPOZP, będą w całości realizowane przez resort.
W piśmie czytamy, że do kontaktów roboczych w sprawie programu pilotażowego został wyznaczony Departament Zdrowia Publicznego, i to z nim należy kontaktować się we wszystkich sprawach. Podpisana pod dokumentem dr Anna Depukat zapewnia, że program pilotażowy w centrach zdrowia psychicznego jest kontynuowany.

Przypomnijmy, że Centrum Zdrowia Psychicznego to miejsce, w którym można dostać natychmiast bezpłatne wsparcie przez całą dobę. Bez skierowania, bez zapisywania się na wizytę.

Pomoc dostosowana jest do potrzeb. Może obejmować wizyty w poradni, pobyt na oddziale dziennym lub całodobowym, wsparcie zespołu leczenia środowiskowego, który odwiedza pacjenta w domu, by pomagać jemu i jego rodzinie. Indywidualny plan leczenia opracowują specjaliści na podstawie kontaktu z osobą doświadczającą kryzysu psychicznego.

Centrum Zdrowia Psychicznego przeznaczone jest dla osób powyżej 18. roku życia. Obecnie funkcjonuje 107 placówek.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.