Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Centrum wsparcia dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym

Udostępnij:
Minister zdrowia ogłosiła konkurs na realizację centrum pomocy dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym i konkurs ofert na wybór realizatorów. Dzieci i młodzież będą mogli korzystać z telefonicznej linii wsparcia oraz konsultacji poprzez e-mail i chat.
Centrum wsparcia dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym to program, który będzie realizowany w latach 2024–2025. Ma on poprawić dostępność do pomocy dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym lub doświadczających zaburzeń psychicznych. Pomoc ma być całodobowa, bezpłatna, szybka i anonimowa.

– Możliwość skorzystania z łatwo dostępnej konsultacji interwencyjnej jest szczególnie istotna w przypadku zagrożenia suicydalnego – podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Oferty konkursowe należy składać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej Ministerstwa Zdrowia ePUAP do 5 marca 2024 r.

Działalność centrum wsparcia ma służyć polepszeniu dostępności do pomocy odbiorcom z grupy docelowej, tj. osobom niepełnoletnim (do 18. roku życia), które są w stanie kryzysu psychicznego wynikającego z np. konfliktu rodzinnego lub rówieśniczego, śmierci osoby bliskiej, przemocy, stresu związanego ze szkołą, pogorszeniem stanu zdrowia somatycznego, postawieniem diagnozy zaburzeń psychicznych, pogorszeniem stanu zdrowia psychicznego itp.

Przeczytaj także: „Obowiązkiem szkoły jest pomagać uczniom w kryzysie psychicznym” i „Odporna szkoła = bezpieczny mŁodziak – pilotaż programu”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.