Specjalizacje, Kategorie, Działy

Tegoroczna jesień pod znakiem hipertensjologii

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krzysztof Zielonka |Data: 03.10.2022
 
 
Nadciśnienie tętnicze to powszechne schorzenie cywilizacyjne, które nieleczone może poważnie zagrażać zdrowiu i życiu chorych. Upowszechnienie wiedzy na temat prewencji i optymalnego leczenia NT jest sprawą kluczową, a konferencje naukowe organizowane przez Wydawnictwo Termedia dokładają do niego swoją cegiełkę.
Tej jesieni osoby zainteresowane tematyką terapii nadciśnienia tętniczego mają do wyboru uczestnictwo aż w czterech wydarzeniach poświęconych temu zagadnieniu. Dwa z nich odbywają się stacjonarnie, dwa pozostałe w formule online.

Za nami już pierwsze spotkanie specjalistów zainteresowanych hipertensjologią.1 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyły się VII Warszawskie Dni Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Lipidowych. Podczas spotkania zaproszeni eksperci przekazali najważniejsze informacje z obszaru hipertensjologii, diabetologii oraz lipidologii. W programie zaplanowano również warsztaty oparte na najczęstszych przypadkach klinicznych.

8 października, w formule online, odbędą się IX Zachodniopomorskie Dni Hipertensjologiczne. Pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Krystyny Wideckiej doświadczeni specjaliści podzielą się z uczestnikami informacjami na temat diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego.

5 listopada natomiast zapraszamy na VII Świętokrzyskie Dni Hipertensjologiczne, których kierownikiem naukowym jest prof. Beata Wożakowska-Kapłon z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Ostatnie z wydarzeń to XVI Wielkopolskie Dni Hipertensjologii, które odbędą się 18 i 19 listopada. Poprzednie dwie edycje konferencji odbywały się online – teraz wracamy do formuły stacjonarnej! Zapraszamy do Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kierownikiem naukowym konferencji jest prof. Andrzej Tykarski, rektor tegoż uniwersytetu.

Wszystkie powyższe wydarzenia będą doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy na temat diagnostyki i świadomego leczenia pacjentów. Gorąco zapraszamy do rejestracji!
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.