Specjalizacje, Kategorie, Działy
123RF

Zmiany w komisjach lekarskich orzekających o stopniu zdolności do służby wojskowej

Udostępnij:
Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zmiany w komisjach lekarskich orzekających o stopniu zdolności do służby wojskowej. Informacja o rozporządzeniu Rady Ministrów w tej sprawie została zamieszczona w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.
Także pielęgniarka i ratownik medyczny
Istotą nowelizacji rozporządzenia jest wprowadzenie zmian w składzie powiatowych i wojewódzkich komisji lekarskich orzekających o zdolności do służby wojskowej osób stawiających się do kwalifikacji wojskowej. Zmiana polega na zastąpieniu w składzie powiatowych komisji lekarskich pracowników średniego personelu do spraw zdrowia – pielęgniarką lub ratownikiem medycznym.

Ponadto, w związku z trudnościami z obsadzeniem stanowisk lekarzy w powiatowych i wojewódzkich komisjach lekarskich, proponuje się zniesienie wymogu posiadania specjalizacji od członka komisji – lekarza w powiatowej komisji lekarskiej – oraz zniesienia wymogu posiadania specjalizacji w konkretnej dziedzinie medycyny od członka komisji – lekarza wojewódzkiej komisji lekarskiej.

Planowany termin przyjęcia projektu przez rząd to pierwszy kwartał br.

Przeczytaj także: „Poborowi nie symulują. Przeciwnie – ukrywają choroby”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.