Artykuł prof. Haliny Cichoż-Lach w e-Akademii NAFLD

Autor: Marta Koblańska
Źródło: Halina Cichoż-Lach
Zapraszamy na stronę e-Akademii NAFLD do przedpremierowej lektury najnowszego artykułu prof. Haliny Cichoż – Lach pt. "Niealkoholowa choroba stłuszczeniowa wątroby". Artykuł w najbliższym czasie ukaże się także w czasopiśmie Lekarz POZ.
Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD) jest obecnie najczęstszą przewlekłą chorobą wątroby i najczęstszą przyczyną nieprawidłowych aktywności aminotransaminaz, dotyczy ok. 25% globalnej populacji dorosłych. W artykule przedstawiono aktualne zasady rozpoznawania i leczenia niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby. Zwrócono uwagę na rolę kwasu ursodezoksycholowego (UDCA) w terapii niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby (NASH).

W naszym nowym serwisie, na stronie www.termedia.pl/NAFLD znajdą Państwo kompendium najnowszej, praktycznej wiedzy na temat niealkoholowej choroby stłuszczeniowej wątroby. Serwis jest na bieżąco aktualizowany, minimum raz w tygodniu pojawiają się tam nowe materiały w postaci artykułów z prasy medycznej, wywiadów z ekspertami, wykładów z konferencji, kalkulatorów medycznych. Wszystko w przystępnej i praktycznej dla lekarzy formie.

Pełna treść artykułu tutaj:

niealkoholowa.pdf
 
Patronat naukowy Akademii:

Polska Grupa Ekspertów NAFLD
Przewodniczący - prof. dr hab. n. med. Marek Hartleb
 
 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.