Jakub Orzechowski/Agencja Wyborcza.pl

Adam Niedzielski „jedynką” w Poznaniu?

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: Gazeta Wyborcza
Sposobem na utrzymanie przez Prawo i Sprawiedliwość trzech mandatów poselskich w Poznaniu mają być znane nazwiska – jednym z nich może być minister zdrowia Adam Niedzielski.
Prawo i Sprawiedliwość w Poznaniu ma najniższe poparcie w Polsce – w wyborach parlamentarnych uzyskuje najczęściej od 22 do 25 proc., co przekłada się na dwa lub trzy mandaty poselskie w okręgu poznańskim – tak było w 2015 i 2019 r., kiedy z listy PiS do Sejmu wchodzili poznaniacy Szymon Szynkowski vel Sęk i Bartłomiej Wróblewski oraz odpowiednio Tadeusz Dziuba (w 2015 r.) i Jadwiga Emilewicz (w 2019 r.).

– Na dziesięć miesięcy przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się jesienią 2023 r., w poznańskim PiS mówi się coraz częściej o tym, że liderem listy może być tym razem minister zdrowia Adam Niedzielski – donosi „Gazeta Wyborcza”, która cytuje jednego z poznańskich działaczy PiS. – Taka informacja po raz pierwszy pojawiła się na początku października, gdy minister przyjechał do Poznania na otwarcie nowych oddziałów w szpitalu dziecięcym – anonimowo mówi „Wyborczej” polityk partii rządzącej.

Chodziło o Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera, w którym 4 października otwarto zmodernizowany Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz nowoczesną Klinikę Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej. Tego dnia w Poznaniu przyjął nawet kolejną, przypominającą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Rozmówca „Gazety Wyborczej” sugeruje, że nieprzypadkowo minister Niedzielski często przyjeżdża do Poznania. W październiku nie tylko otwierał nowe oddziały w lecznicy przy ul. Szpitalnej, lecz był także jednym z głównych gości Poznańskiego Kongresu Gospodarczego na stadionie Lecha, który organizował związany z PiS think tank. Wcześniej odwiedził też Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Przeczytaj także: „Zwiększyliśmy nakłady na onkologię – to widać”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.