Adieu Maryniki Woroszylskiej-Sapiehy

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL, Sanofi
Marynika Woroszylska-Sapieha, dyrektor generalny i prezes zarządu Sanofi Polska, po ponad 10 latach kierowania Grupą w Polsce rozstaje się z firmą.
- Nadszedł czas, abym podjęła się nowych wyzwań. Z wielką satysfakcją przez blisko 20 lat, wraz z zaangażowanym i oddanym zespołem pracowników, budowaliśmy silną pozycję Grupy Sanofi na krajowym rynku. Jestem dumna zostawiając firmę w tak dobrej kondycji i w tak dobrych rękach – mówi Marynika Woroszylska - Sapieha.

Była prezes jest związana z Grupą Sanofi od 1997 roku. W latach 2003 -2004 pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Sanofi - Synthelabo w Polsce, a w styczniu 2005 roku w wyniku fuzji Sanofi - Synthelabo i Aventis Pharma otrzymała nominację na Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Grupy Sanofi w Polsce. -Jednocześnie w latach 2012 - 2014 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma, a od 2014 roku przewodniczyła radzie nadzorczej tej organizacji – czytamy w komuniukacie Sanofi.

W latach 2008 – 2015 Sanofi przeszła w Polsce transformację. Marynika Woroszylska - Sapieha przeprowadziła firmę przez ten proces.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.