Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bukiel: Mamy milion złotych na wsparcie dla lekarzy w trudnej sytuacji finansowej
 
Działy: Aktualności
- Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zarezerwował milion złotych dla lekarzy, którzy po wypowiedzeniu klauzuli opt-out znajdą się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej - poinformował Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL.
Krzysztof Bukiel przyznał, że środki nie będą przyznawane wszystkim medykom, którzy ograniczą swój czas pracy, tylko osobom, które znajdą się w szczególnie trudnych warunkach.

- To będzie typowa pomoc związkowa dla osób znajdujących się w trudnych warunkach z różnych powodów, a zwłaszcza z powodu działań, do których związek namawia - powiedział Bukiel i zaznaczył, że każdy taki przypadek ma być rozpatrywany indywidualnie.

Lekarze mogą także liczyć na wsparcie prawne ze strony związku.

- Jeżeli by się zdarzyło, że jakiś dyrektor będzie próbował wymuszać podpisanie takiej klauzuli albo stosować naciski nieformalne lub formalne, na przykład rozwiązywać umowę o pracę z rezydentem czy utrudniać korzystanie z wyjazdów na kurs i tak dalej, to będziemy jako związek interweniować zgodnie z prawem - zapowiedział Bukiel cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Przeczytaj także: "Czy wypowiadanie umów opt-out jest etyczne i legalne" i "Lekarze specjaliści również się buntują".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe