Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Ci, którzy odmówią szczepienia, nie będą leczeni na COVID-19 za publiczne pieniądze

Źródło: TVN24
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 10.11.2021
 
 
Ministerstwo Zdrowia Singapuru informuje, że mieszkańcy kraju, którzy zostali zakwalifikowani do szczepień na koronawirusa, ale nie chcą tego zrobić, nie będą już leczeni za publiczne pieniądze, jeśli zachorują na COVID-19.
W Singapurze w pełni zaszczepionych jest około 85 proc. osób kwalifikujących się do tego, a 18 proc. otrzymało już dawki przypominające. Kłopotem są jednak ci, którzy nie chcą się szczepić. Od połowy września na COVID-19 zmarło ponad 400 osób – większość nie była zaszczepiona.

– Obecnie osoby niezaszczepione stanowią znaczną większość tych, które potrzebują intensywnej opieki w szpitalach, i nieproporcjonalnie przyczyniają się do obciążenia zasobów naszej ochrony zdrowia – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej resortu zdrowia, podkreślając, że „dotychczas za koszty leczenia pacjentów z COVID-19 płacił rząd, ale od 8 grudnia osoby niezaszczepione z wyboru, jeśli zapadną na tę chorobę, będą musiały płacić za leczenie z własnej kieszeni, z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych lub innych funduszy, z których korzystają normalnie”.

Leczenie COVID-19 będzie wciąż w pełni darmowe dla osób zaszczepionych i niemogących się zaszczepić, w tym dzieci poniżej trzynastego roku życia i osób z przeciwwskazaniami natury medycznej.

Przeczytaj także: „Ile dawek szczepionek podano w Polsce”, „Internetowa mapa zasięgu koronawirusa” i „Restauracje zamknięte dla niezaszczepionych”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.