Czy szpital w Trzebnicy przetrwa? Pracownicy organizują zrzutkę

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Marta Koblańska
|
Źródło: Gazeta Wrocławska/Radio Wrocław/MK
Szpital w Trzebnicy prosi o wsparcie finansowe - informacja o rozpoczęciu społecznej zbiórki pieniędzy znalazła się na stronie internetowej placówki. Tymczasem wojewoda Paweł Hreniak interweniuje w sprawie szpitala.
Pracownicy, którzy w ubiegłym tygodniu pogrzebali placówkę w internecie, teraz zwarli szeregi i liczą na pomoc z zewnątrz. Szpital w Trzebicy, wiodący ośrodek chirurgii ręki w kraju jest zadłużony na 30 mln zł. 31 grudnia konta placówki może zablokować komornik.

Wojewoda dolnośląski także nie przygląda się biernie rozwojowi sytuacji w szpitalu i próbuje rozwiązać pat zarządczy w starostwie, w którym jeden starosta jest z PiS, drugi z PO i mają odmienne wizje ratowania szpitala. PO i PSL chcieliby go połączyć z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, a ich polityczni przeciwnicy przekazać miastu Trzebnica. Szpital jest zadłużony i potrzebuje wsparcia. Kilka dni temu Rada Powiatu podjęła uchwały ratunkowe, ale zostały one oprotestowane przez Zarząd Powiatu.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, w czwartek 17 grudnia do południa do Urzędu Wojewódzkiego wojewoda Paweł Hreniak zaprosił przedstawicieli wszystkich sił politycznych zasiadających w Radzie Powiatu. Czyli PO, PiS, lokalne ugrupowanie związane z PSL i klub wspierany przez burmistrza Trzebnicy Marka Długozimę. Mają być też trzebnicki starosta, sam burmistrz oraz dyrekcja i przedstawiciele załogi szpitala
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.