Naczelna Izba Lekarska

Dr Artur Drobniak nowym prezesem Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie

Udostępnij:

13 kwietnia w trakcie XLVI Okręgowego Sprawozdawczo-Wyborczego Zjazdu Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie wybrano nowego prezesa – został nim dr Artur Drobniak, który wygrał z dr Olgą Rostkowską. Z 188 delegatów głosowało 136 – 69 było za Drobniakiem, 62 chciało, aby szefową była Rostkowska, czterech wstrzymało się, a jeden głos był nieważny.

Nowy prezes w swoim wystąpieniu wyborczym mówił, że stawia na silny samorząd bez podziałów, wzmocnienie pomocy prawnej, a także zapewnienie doradztwa finansowego potrzebującym lekarzom, budżet partycypacyjny dla medyków w mniejszych miejscowościach. Jego celem jest także bliższa współpraca z Naczelną Izbą Lekarską.

Zwrócił uwagę, że większość lekarzy to mikroprzedsiębiorcy, dlatego też chce zrobić wszystko, aby izba zapewniła im kompleksową, łatwo dostępną pomoc prawną, księgową i doradztwo podatkowe. 

Ponieważ w ostatnich latach mamy do czynienia z rewolucją technologiczną w wielu dziedzinach życia, także w medycynie, dla skutecznej implementacji nowych rozwiązań założył w Naczelnej Izbie Lekarskiej Sieć Lekarzy Innowatorów – NIL IN – zrzeszającą już kilkaset osób zaangażowanych bądź gotowych do zaangażowania w te procesy.

O nowym prezesie
Dr Drobniak to dyrektor Centralnego Ośrodka Badań Innowacji i Kształcenia Naczelnej Izby Lekarskiej. To także członek Naczelnej Rady Lekarskiej. Był wiceprezesem NRL w poprzedniej kadencji.

Nowy prezes jest doktorem nauk medycznych, specjalistą ginekologii i położnictwa, a jego szczególne zainteresowania skupiają się na obszarze endokrynologii ginekologicznej i niepłodności.

Przeczytaj także: „Lekarze przyszłości stawiają na innowacje”.

Menedzer Zdrowia linkedin


 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.