Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agencja Gazeta

Dr Grzesiowski o wypowiedzi prezydenta

Autor: Krystian Lurka |Data: 07.07.2020
 
 
– W tej kampanii wyborczej nie tylko lekceważone jest bezpieczeństwo epidemiczne, ale naruszona została podstawa zdrowia publicznego, czyli szczepienia ochronne – skomentował na Twitterze dr Paweł Grzesiowski, odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącej szczepień.
Prezydent Andrzej Duda podczas debaty wyborczej zorganizowanej przez TVP debacie wyborczej odpowiedział na pytanie, czy szczepienia na koronowirusa powinny być obowiązkowe. – Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych – stwierdził.

Wypowiedź urzędującego prezydenta skrytykował dr n. med. Paweł Grzesiowski, immunolog, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

– Czy nadchodzący sezon grypowo-covidowy to dobry moment na podważanie szczepień, w tym przeciw grypie? To groźne dla zdrowia – zaalarmował Grzesiowski. Podkreślił jednocześnie, że podstawą systemu szczepień w Polsce jest Konstytucji RP i ustawa o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń.

– Promocja profilaktyki, w tym szczepień, powinna być celem każdego, kto szanuje ludzkie zdrowie i życie – podsumował ekspert.

Przeczytaj także: „Andrzej Duda: Nie jestem zwolennikiem szczepień obowiązkowych”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe