Archiwum

Dr hab. Sławomir Murawiec o tym, czego młodzi oraz doświadczeni psychiatrzy mogą nauczyć się od siebie ►

Udostępnij:
Konferencja Psychiatria Może Być Inna zakładała dialog i wymianę poglądów między psychiatrami z dorobkiem a młodymi lekarzami na początku kariery. – Pokazała ona, że warto dyskutować, wymieniać doświadczenia i uczyć się od siebie wzajemnie – mówi dr hab. n. med. Sławomir Murawiec, kierownik naukowy konferencji.
Zazwyczaj konferencje polegają na tym, że uznany wykładowca wygłasza wykład dla grona słuchaczy, którzy są wyłącznie odbiorcami. Wystąpienia w ramach konferencji Psychatria Może Być Inna miały formułę rozmowy dwóch specjalistów. Przy czym nie tylko młodzi korzystali z doświadczenia uznanych ekspertów, ale jak podkreśla dr hab. Sławomir Murawiec, specjaliści na początku zawodowej drogi równie wiele wnosili do tematyki. Psychiatria jest bowiem dziedziną, która zmienia się dynamicznie. Lekarze wciąż muszą zdobywać nową wiedzę, śledzić doniesienia naukowe oraz wytyczne.

– Oczywiście, siłą jest doświadczenie, czasami kilkudziesięcioletnie, lecz za to młodzi mają często inną, ciekawą perspektywę rozwiązywania problemów. Kiedy ja kończyłem studia, niewiele mówiło się np. o ADHD u dorosłych, o spektrum zaburzeń z kręgu autyzmu. Niewiele się mówiło o współistnieniu różnych zaburzeń. Dlatego wszyscy mamy potrzebę, żeby zdobywać wiedzę – mówi dr Sławomir Murawiec.

Wypowiedź ekspertka do obejrzenia w całości poniżej.


Wykłady zaprezentowane podczas konferencji dostępne na stronie: www.termedia.pl/Konferencje/Psychiatriamozebycinna.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.