Wyślij
Udostępnij:
 
 
iStock

Dyrektorskie przepychanki

Źródło: Gazeta Wyborcza
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 08.07.2022
 
 
Szpital wojewódzki podebrał powiatowemu czternastu chirurgów – jeden oddział chirurgiczny wznowi działalność, a drugi zostanie zawieszony.
– Kłopoty kadrowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku zarządzający rozwiązali, zabierając zespół lekarski z Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim – informuje „Gazeta Wyborcza” i cytuje rozgoryczonego dyrektora wodzisławskiego szpitala Krzysztofa Kowalika.

– 29 czerwca złożyłem wniosek do wojewody śląskiego o czasowe zaprzestanie działalności oddziału chirurgii. Moi chirurdzy złożyli wypowiedzenia i nie jestem w stanie zabezpieczyć obsady lekarskiej w zakresie podstawowej ordynacji dyżurów. Lekarze jeszcze pracują, ale wkrótce odchodzą do szpitala wojewódzkiego w Rybniku – mówi dyrektor Kowalik.

Chirurgów z Wodzisławia ściągnęła do pracy w Rybniku Ewa Fica, do niedawna dyrektorka szpitala wojewódzkiego w Rybniku, po tym, jak straciła lekarzy ze swojego szpitala.

28 lutego 2022 r. chirurdzy ze szpitala wojewódzkiego w Rybniku złożyli bowiem wypowiedzenia – wtedy Ewa Fica wystąpiła do wojewody o zgodę na zawieszenie oddziału chirurgii ogólnej na czas od 1 czerwca do 31 lipca 2022 r.

Zgodę dostała i ściągnęła do pracy cały zespół chirurgów ze szpitala w Wodzisławiu Śląskim, paraliżując chirurgię w tym mieście.

Przeczytaj także: „Zmęczeni bohaterowie”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.