Kardiolog zostaje posłem i mówi: Zarabiam wystarczająco, żeby nie odczuwać presji pogoni za pieniędzmi

Udostępnij:
Profesor Grzegorz Raczak zajmie w Sejmie miejsce Andrzeja Jaworskiego, który odszedł z polityki do zarządu PZU.
- Grzegorz Raczak to znany kardiolog pracujący w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Profesor deklaruje, że pozostanie lekarzem i nie będzie posłem zawodowym. Przyznaje też, że: - Zarabiam wystarczająco, by nie odczuwać presji pogoni za pieniędzmi - czytamy na portalu "Gdańsk.tvp.pl".

Kardiolog twierdzi również, że... chce zreformować służbę zdrowia, a także stworzyć w Polsce sieć defibrylatorów chroniących przed nagłą śmiercią sercową.

Profesor w 2004 roku objął stanowisko kierownika w klinice chorób serca i kardiologii w Gdańsku. Od 2005 do 2008 roku był zastępcą dyrektora Instytutu Kardiologii Akademii Medycznej Gdańsku. W 2006 został konsultantem wojewódzkim do spraw kardiologii, a w 2012 ordynatorem Klinicznego Centrum Kardiologii. Jest członkiem między innymi: Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Profesor Raczak w wyborach parlamentarnych w 2015 roku bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Został wyróżniony między innymi: odznaką "Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Lekarskiego" w 2009 roku i medalem pamiątkowym XXV-lecia działalności okręgu Pomorskiego. Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, za szczególną opiekę okazywaną żołnierzom Armii Krajowej, w 2014 roku.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.