Wyślij
Udostępnij:
 
 
Krzysztof Hałabuz: Nie weźmiemy udziału w piątkowych pracach rządowego zespołu
 
Działy: Aktualności
Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów oświadczył, po spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem i ministrem w KPRM Henrykiem Kowalczykiem, że lekarze nie wezmą w piątek (20 października) udziału w pracach zespołu ds. systemowych rozwiązań w służbie zdrowia.
Spotkanie protestujących rezydentów z ministrami odbyło się w czwartek w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa.

- Kluczowym jest dla nas czas dojścia do 6,8 proc. PKB, który w tym momencie jest punktem spornym i propozycja dojścia w 2025 r. do poziomu 6 proc. PKB jest przez nas nie akceptowalna - powiedział po spotkaniu Hałabuz. Spytany o deklarację ministra Kowalczyka, że protestujący do piątku mają się zastanowić czy wezmą udział w pracach rządowego zespołu ds. ich postulatów zapowiedział, że rezydenci nie wezmą w piątek udziału w pracach zespołu.

Zapowiedział, że tego dnia, o godzinie 12. odbędzie się konferencja Porozumienia Zawodów Medycznych.

Po spotkaniu z rezydentami minister Radziwiłł ocenił, że wobec faktu, iż w czwartek Komitet Stały Rady Ministrów rekomendował projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który m.in. zakłada wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r, protest lekarzy traci rację bytu. - Nie widzimy już powodów do protestów - dodał Kowalczyk.

Spytany o te słowa Hałabuz odparł: - Bez komentarza.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe