Anna Strzyżak/Kancelaria Sejmu

Kto do Sejmu – zdrowotne „jedynki” z list Prawa i Sprawiedliwości

Udostępnij:
Czesław Hoc, Bolesław Piecha i Janusz Cieszyński zostali „jedynkami” na listach Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Częste podróże do Piły i Wielkopolski nie zagwarantowały za to takiej pozycji byłemu ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu.
W cyklu „Zdrowia po wyborach” informujemy – 31 sierpnia prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w siedzibie partii przedstawił „jedynki” na listach wyborczych do Sejmu.

Poseł, członek sejmowej Komisji Zdrowia i endokrynolog Czesław Hoc został liderem okręgu wyborczego w Koszalinie, poseł, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia i ginekolog Bolesław Piecha – w Rybniku, a minister cyfryzacji i były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński – w Olsztynie.

Na „jedynkę” w okręgu pilskim nie wybrano byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – mimo że mówiło się o tym, a urzędnik zabiegał o względy pilan i Wielkopolan od dawna.

Co z obecną minister zdrowia Katarzyną Sójką?

Były kontrowersje.

Podczas ogłaszania kandydatów za prezesem Jarosławem Kaczyńskim, na telebimie, pojawiło się imię i nazwisko Katarzyny Sójki, ale polityk wyczytał jako „jedynkę” w okręgu pilskim Krzysztofa Czarneckiego. Mówi się, że musiała stracić pozycję lidera w ostatniej chwili.

Lista kandydatów partii rządzącej w całości ogłoszona zostanie wkrótce.

Powyższy news to jeden z wielu w cyklu „Zdrowie po wyborach”. Wszystkie materiały są dostępne po kliknięciu w poniższy baner. 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.