Łukasz Cynalewski/Agencja Wyborcza.pl

Mieli rewolucyjne pomysły na poprawę ochrony zdrowia. Gdzie są teraz?

Udostępnij:
– Liderzy opozycji biją się o intratne stanowiska, jednak nie słyszę, żeby ktokolwiek był zainteresowany objęciem odpowiedzialnego stanowiska w Ministerstwie Zdrowia – skomentowała powyborcze plany opozycji minister zdrowia oraz posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Sójka.
Trwają rozmowy liderów opozycji demokratycznej, która w Sejmie zdobyła większość (248 mandatów) w sprawie utworzenia rządu. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polski 2050 Szymona Hołowni i Lewicy starają się, aby ich przekaz był spójny i nie zawierał żadnych nieprzedyskutowanych z partnerami kwestii – dlatego pewne obszary w rządzie nie cieszą się popularnością wśród koalicjantów. To skłoniło minister zdrowia Katarzynę Sójkę do podzielenia się swoimi przemyśleniami na Twitterze.Wydaje się jednak, że jest zgoła inaczej. 10 listopada politycy poinformują o strukturze rządu, założeniach programowych i zasadach tworzenia prezydium Sejmu i Senatu.

Przeczytaj także: „Zadania dla rządzących”, „Ochrona zdrowia socjalna czy rynkowa?”, „Minister zdrowia w randze wicepremiera” i „Zdrowotna opozycja – co po wyborach?”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.