Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Miłkowski ponownie będzie pełnił funkcję wiceministra

Źródło: Twitter
Autor: Krystian Lurka |Data: 19.11.2019
 
 
- Mam nadzieję, że nie zawiodę. Dziękuję ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zaufanie – napisał Maciej Miłkowski na Twitterze.
- Mam nowe plany i nowe możliwości, będę kontynować zadania na rzecz pacjentów oraz współpracujących organizacji i podmiotów. Mam nadzieję, że nie zawiodę – poinformował Miłkowski na Twitterze.

Krótko o Macieju Miłkowskim
Miłkowski ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej oraz studia MBA z zarządzania i ekonomiki technologii medycznych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

Pracował początkowo w Polskim Banku Inwestycyjnym. Następnie w 1998 brał udział w organizacji Mazowieckiej Regionalnej Kasy Chorych i został w niej członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od 2002 do 2005 prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji VICTORIA, a od 2005 do 2007 był pełnomocnikiem dyrektora ds. finansowo-księgowych i wicedyrektorem ds. ekonomicznych w Instytucie Matki i Dziecka.

Między czerwcem 2007, a styczniem 2016 pozostawał wicedyrektorem ds. ekonomicznych w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 15 lutego 2016 objął funkcję zastępcy prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. finansowych, którą pełnił do 2018.

18 czerwca 2018 powołany na stanowisko wiceministra zdrowia, odpowiedzialnego za ubezpieczenia zdrowotne i nadzór nad NFZ.

Żonaty, ma trójkę dzieci. Zainteresowania to muzyka klasyczna.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe