Krzysztof Mazur/Agencja Wyborcza.pl

Nie żyje Riad Haidar

Redaktor: Krystian Lurka
|
Tagi: Riad Haidar
Lekarz, ordynator Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, poseł Koalicji Obywatelskiej, samorządowiec i działacz społeczny Riad Haidar zmarł 25 maja nad ranem – miał 71 lat.
Wybitny specjalista przegrał długą walkę z chorobą.

Riad Haidar urodził się w 1951 r. w As-Suwajdzie, 70-tysięcznym mieście na południu Syrii. W 1972 r. przyjechał na studia do Polski. Skończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 1997 r. był ordynatorem oddziału neonatologii w bialskim szpitalu wojewódzkim, gdzie zajmował się wcześniakami.

Zmarły był wybitnym specjalistą neonatologii. Prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi, a Lech Kaczyński – Złotym. Haidar mieszkał w Białej Podlaskiej. W 2018 r. został wyróżniony medalem „Zasłużony dla Tolerancji”.

Do Sojuszu Lewicy Demokratycznej wstąpił w 1999 r., był członkiem rady krajowej SLD. Z partii wystąpił pod koniec lipca 2019 r., wkrótce potem został „jedynką” na listach Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 7 – Biała Podlaska, Chełm, Zamość.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.