iStock

Pielęgniarska ustawa o wynagrodzeniach

Udostępnij:
Obywatelskiemu projektowi nowelizacji ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych – czyli dokumentowi, pod którym pielęgniarkom udało się uzbierać 122 tysiące podpisów – nadano bieg. W przepisach zapisano duże zmiany dotyczące wypłat.
Na początku marca Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zarejestrował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej i przygotował swój projekt ustawy o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Pielęgniarki zawnioskowały między innymi o podniesienie współczynników pracy w grupie piątej z 1,02 na 1,19, natomiast w grupie szóstej z 0,94 na 1,09 – to przełożyłoby się na zwiększenie się minimalnych pensji – a także zaproponowały powiązania wynagrodzenia z faktycznie posiadanymi kwalifikacjami przez zmianę zapisu „kwalifikacje wymagane” na „kwalifikacje posiadane”.

Udostępniamy projekt w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Obywatelski projekt ustawy ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych.

Projekt poparło ponad 122 tysiące osób.

Dokument pod koniec maja pojawił się w Sejmie, 13 czerwca przekazano go do Biura Legislacji Kancelarii Sejmu – tego samego dnia skierowano go do Biura Legislacyjnego i Biura Analiz. Oznacza to, że będzie procedowany.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.