Wyślij
Udostępnij:
 
 

Pierwszorazowe wizyty pediatryczne w AOS o 40 procent w górę

Źródło: KL, Narodowy Fundusz Zdrowia
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 18.05.2018
 
 
Tagi: AOS, pediatria
Narodowy Fundusz Zdrowia planuje podwyższyć wyceny niektórych procedur pediatrycznych. Płatnik będzie lepiej płacić za pierwszorazowe wizyty w poradniach specjalistycznych z zakresów alergologia, endokrynologia, kardiologia i neurologia.
Zarządzenie w zakresie warunków i realizacji umów w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej mają zmniejszyć kolejki do porad specjalistycznych dla dzieci.

W rozporządzeniu:
- wprowadzono dwa współczynniki korygujące: 1,5 oraz 1,2 w przypadku udzielania świadczeń w poradniach specjalistycznych na rzecz dzieci w wieku 0-3 lat oraz 4-18 lat,
- wprowadzono współczynnik korygujący wysokości 1,4 przy rozliczaniu porad pierwszorazowych wykonywanych w poradniach specjalistycznych o następujących specjalizacjach: alergologia, endokrynologia, kardiologia i neurologia. To oznacza o 40 proc. więcej niż standardowa wycena,
- zmieniono wycenę poszczególnych procedur zabiegowych, jeżeli zrealizowane zostały w trybie ambulatoryjnym w ramach umowy AOS, zamiast w trybie stacjonarnym. Pełna tabela zmian w wycenie procedur zabiegowych Zmiana wycen świadczeń,
- zmieniono wycenę porady, w ramach której wykazywane jest do rozliczenia wykonanie wielodniowego monitorowania czynności serca za pomocą urządzeń analogowych lub cyfrowych - Event Holter, Holter 72 godz. z 121 pkt do 159 pkt.

Koszt wprowadzenia modyfikacji wyceny świadczeń pierwszorazowych w czterech zakresach świadczeń oszacowano na 30 milionów złotych w pierwszym półroczu od wprowadzenia zmian. Dodatkowo skorygowane współczynniki dot. realizacji świadczeń dla dzieci to koszt na poziomie 79,5 milionów złotych. Zmiana wycen świadczeń w zakresie zabiegów okulistycznych będzie kosztować NFZ 6,5 milionów złotych.

Przepisy zarządzenia mają wejść w życie nie wcześniej niż 1 lipca 2018.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe