Wyślij
Udostępnij:
 
 
Materiał prasowe

Posiedzenie Rady Programowej Forum Ochrony Zdrowia – określono zagadnienia

Źródło: Materiały prasowe
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 19.05.2022
 
 
18 maja 2022 r. w Ministerstwa Zdrowia spotkali się przedstawiciele Rady Programowej Forum Ochrony Zdrowia 2022, które od 13 lat jest częścią Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Dyskutowano o tym, jakie będą tematy tegorocznej edycji wydarzenia.
Grono rady tworzą przedstawiciele sektora medycznego – z Ministerstwa Zdrowia, lekarze, dyrektorzy placówek medycznych, eksperci z dziedziny ochrony zdrowia, w tym prezes wydawnictwa Termedia i redaktor naczelny „Menedżera Zdrowia” Janusz Michalak.

Po dynamicznej dyskusji – podczas której zwracano uwagę na konieczność zajęcia się profilaktyką, innowacjami, reformą systemu ochrony zdrowia oraz brakami kadrowych w sektorze medycznym – minister zdrowia Adam Niedzielski wskazał dwa kluczowe zagadnienie, które wymagają szczególnej uwagi przy tworzeniu merytorycznej koncepcji programowej wydarzenia. Podkreślił, że są to efektywne wydatkowanie funduszy oraz ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

Szef resortu jednocześnie przyjął zaproszenie na Forum Ochrony Zdrowia, które odbędzie się od 6 do 8 września w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” oraz wydawnictwo Termedia są patronami medialnymi wydarzenia.

Więcej o Forum Ochrony Zdrowia jest na stronie internetowej: www.forum-ekonomiczne.pl/forum-ochrony-zdrowia.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.