Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Bryl ponownie prezesem oddziału poznańskiego TIP

Autor: Krystian Lurka |Data: 21.02.2020
 
 
Wybrano prezesa oddziału poznańskiego Towarzystwa Internistów Polskich, został nim prof. dr. hab. n. med. Wiesław Bryl, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zaburzeń Metabolicznych i Nadciśnienia Tętniczego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Profesor współpracuje z wydawnictwem Termedia, jest kierownikiem naukowym konferencji „Nowości w Chorobach Wewnętrznych”.
Prof. Bryl to specjalista chorób wewnętrznych i medycyny społecznej, ma specjalizację w dziedzinie hipertensjologii. Od początku swojej pracy zawodowej jest związany ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od 2016 do 2019 r. był prodziekanem ds. organizacji i rozwoju kadry naukowej Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest członkiem zarządu głównego Towarzystwa Internistów Polskich, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Prezesem oddziału poznańskiego Towarzystwa Internistów Polskich był także w latach 2008-2016.

Obszar zainteresowań naukowych prof. Bryla obejmuje problematykę diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego, otyłości, zaburzeń lipidowych, a także aspekty patogenetyczne miażdżycy i zagadnienia z dziedziny farmakoekonomii.

Prof. Bryl współpracuje z wydawnictwem Termedia, jest kierownikiem naukowym konferencji „Nowości w Chorobach Wewnętrznych”.

Przeczytaj także: „Dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas konsultant krajową”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe