Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Grodzicki otrzymał honoris causa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Źródło: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Autor: Alicja Kostecka |Data: 04.10.2019
 
 
Podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu nadano tytuł honoris causa tej uczelni prof. Tomaszowi Grodzickiemu, prorektorowi Uniwersytety Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum w Krakowie. W uroczystości uczestniczył minister Łukasz Szumowski
- Prześwietny doktoranckie, który będąc oddany tej zwłaszcza części sztuki medycznej dotyczącej ludzi w starszym wieku, w szczególnej mierze badałeś wnikliwie przyczyny, rodzaje, powikłania chorób układu krążenia u seniorów, a także sposoby zwalczania tych chorób, doktorancie, który z wielkim pożytkiem zapoczątkowałeś w Polsce badania nad zespołem słabości u osób starszych, który wytrwale zbadawszy problemy odnoszące się do organizacji opieki w naszym kraju nad osobami cierpiącymi na niewydolność serca, wskazałeś pewne sposoby zmniejszenia niebezpieczeństw grożących chorym, doktorancie, który byłeś związany z wrocławską Alma Mater więzami wspólnych badań, na podstawie uchwały Rady Wydziału Lekarskiego i Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ustanawiam cię doktorem honoris causa nauk medycznych - powiedziała w laudacji prof. Małgorzata Sobieszczańska, kierownik Katedry i Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

O profesorze Grodzickim
Prof. Grodzicki jest specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych, geriatrii i hipertensjologii, absolwentem European Academy of Medicine of Agine, posiada tytuł European Specjalist on Hipertension.

Profesor jest autorem około 200 publikacji naukowych, w dziedziny nadciśnienia, geriatrii i kardiologii, w tym kilkunastu podręczników, wypromował 20 doktorantów i był opiekunem siedmiu habilitacji. W uznaniu osiągnięć naukowych prof. Grodzicki został wybrany członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności.

"Ogólnopolski Kongres Starzenia Się Cz. II - Geriatria, Ortopedia, Reumatologia"
Prof. Tomasz Grodzicki jest pomysłodawcą i kierownikiem naukowym "Kongresów Starzenia Się" organizowanych przez Termedię.

"Ogólnopolski Kongres Starzenia Się Cz. II - Geriatria, Ortopedia, Reumatologia" zaplanowany jest na 16-17 października. Podczas krakowskiego spotkania szczegółowo omówione zostaną zagadnienia dotyczące problemów geriatrycznych, ortopedycznych i reumatologicznych u pacjentów 65+.

Więcej o kongresie na stronie internetowej: www.termedia.pl/KonferencjaOgolnopolskiKongresStarzenia.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe