Wyślij
Udostępnij:
 
 

Roche, Philips Healthcare i Abbot ze statuetkami za największe przychody w 2018 r.

Źródło: Pharmashots/Marta Koblańska i Krystian Lurka
Autor: Krystian Lurka |Data: 30.07.2019
 
 
System ochrony zdrowia zmienia się, coraz ważniejsze jest szybsze wykrywanie chorób. Dlatego firmy zajmujące się diagnostyką zarabiają więcej. Przedstawiamy listę dwudziestu przedsiębiorstw, które w 2018 roku miały największe przychody w skali globalnej, wręczamy wirtualne statuetki. Nagrodę otrzymuje Roche. Na drugim miejscu jest Philips Healthcare, na trzecim – Abbott.
"Przychody diagnostyczne" firmy Roche wyniosły w 2018 roku 13 miliardów dolarów.

Roche jest globalną firmą, rozpoczęła swoją działalność w Szwajcarii. Powstała w 1896 roku, zatrudnia ponad 92 tys. osób na całym świecie. Zakres jej działalności obejmuje produkcję farmaceutyków i diagnostykę. Segment diagnostyczny w przedsiębiorstwie podzielony jest na cztery działy: diagnostykę molekularną, opiekę diabetologiczną, diagnostykę tkankową oraz scentralizowane i celowane rozwiązania dla opieki medycznej.

Na drugim miejscu w zestawieniu należy do Philips Healthcare. Firma miała 8,10 mld dolarów przychodu. Zatrudnia ponad 77 tys. osób na całym świecie. Koncentruje się na rozwoju w zakresie badań, zajmuje się radiologią, kardiologią, onkologią, opieką domową i intensywną terapią.

Na trzecim miejscu jest firma Abbott Laboratories, czyli przedsiębiorstwo farmaceutyczne założone w 1900 roku, mające swoją siedzibę w Lake Bluff, w stanie Illinois, w Stanach Zjednoczonych.

Firma ma w ofercie generyki i produkty diagnostycznych. Część diagnostyczna jest podzielona na cztery działy: diagnostykę natychmiastową, molekularną, podstawową i opiekę diabetologiczną. Abbott wprowadził na rynki unijne własny system diagnostyczny. Jego przychody w 2018 roku wyniosły 7,49 mld dolarów.

Czwarte miejsce w zestawieniu należy do amerykańskiego Danaher Corporation. Firma działa w obszarze nauk przyrodniczych, diagnostyki i stomatologii. Segment diagnostyczny przyniósł 6,3 mld dolarów. Firma zakupiła również zintegrowaną technologię DNA w celu ekspansji na rynek genetyki oraz opracowywania testów i terapii ratujących życie w tym obszarze.

Piąte miejsce pod względem „przychodów diagnostycznych” zajmuje amerykańska GE Healthcare z przychodami 4,9 mld dolarów w 2018 rok. Przedsiębiorstwo opracowuje i wytwarza technologii dla zdrowia. W jej portfolio jest diagnostykę, terapie i monitorowanie pacjentów.

GE Healthcare opracowała najbardziej czułe systemy diagnostyki obrazowej i diagnostyki mobilnej. Jest autorem inteligentnych systemów prezentacji skanów rezonansu magnetycznego wykorzystując w tym celu sztuczne połączenia neuronalne.

Na kolejnych miejscach są:
- Siemens Healthineers (z przychodami 4,49 mld dolarów),
- Canon Inc (4,04),
- Thermo Fisher (3,72),
- Fujifilm Medical (3,50),
- BioMerieux (2,74),
- Sysmex (2,70),
Ortho Clinical Diagnostics (1,80),
- BD (1,50),
- Bio-Rad (1,41),
- Hologic (1,12),
- Konica Minolta (0,84),
- Grifols (0,78),
- DiaSorin (0,76),
- Varex Imaging (0,60).
- Exact Sciences Corporation (0,45).

Przeczytaj także: "Odnotowali najwyższy przychód ze sprzedaży urządzeń medycznych".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe