Wyślij
Udostępnij:
 
 
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

Transport darów z artykułami medycznymi pojechał do Iwano-Frankiwska

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.03.2022
 
 
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, wspólnie z kontrahentami, firmami partnerskimi i pracownikami placówki, zorganizował zbiórkę artykułów medycznych dla uniwersytetu medycznego w ukraińskim Iwano-Frankiwsku i tamtejszego szpitala kardiologicznego.
– Zgromadziliśmy między innymi materiały opatrunkowe i higieniczne, sprzęt medyczny i inne artykuły. Spakowaliśmy to wszystko w kartony i przygotowaliśmy do przekazania – na 20 europaletach – informuje dyrektor opolskiego szpitala Dariusz Madera, wyliczając, że w przesyłce znalazły się dary przekazane od osób prywatnych oraz firm: Integros, Abena, MEDILAB Białystok, Higma Service, TZMO, 3M, Aesculap Chifa, Top Med, Paul Hartmann, Thea, Johnson & Johnson, Promedica, Polpharma, For Light i Aresto-med.

– Dary przygotowywaliśmy zgodnie z listą potrzeb przedstawioną przez przedstawicieli placówek medycznych z Iwano-Frankiwska. Organizację tej pomocy skonsultowaliśmy z konsul honorową Ukrainy w Opolu i wojewodą opolskim. O organizację transportu i sprawną koordynację logistyki zadbał Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego – opisuje Madera.

Załadunek na ciężarówkę trwał półtora godziny. Paletami i kartonami wypełniono całą przestrzeń pakową, od podłogi po dach pojazdu.

Transport szczęśliwie dotarł do celu 12 marca przed północą.

Dyrektor Madera zapowiada już, że planowana jest organizacja następnego transportu.

Przeczytaj także: „Pierwsza w województwie opolskim operacja wszczepienia implantu ślimakowego”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.