Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl

Ustawa o jakości w Sejmie

Redaktor: Krystian Lurka
|
Politycy zajmą się poselskim projektem o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta – podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia przedstawi go 26 maja poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.
Rozmowy o przepisach rozpoczną się o godzinie 9.30.

Przypomnijmy – 19 maja na stronie sejmowej ukazał się nowy projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta – już bez kontrowersyjnych dla części środowiska lekarskiego zapisów klauzuli no fault, które w poprzedniej wersji dokumentu były.

– Projekt ma umożliwić wdrożenie rozwiązań prawno-organizacyjnych, które w sposób kompleksowy i skoordynowany będą realizowały priorytety polityki zdrowotnej w obszarze jakości – uzasadniono w dokumencie, wymieniając, że „przedmiotem uregulowania są:
– autoryzacja,
– wewnętrzny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem,
– akredytacja,
– rejestry medyczne”.

W projekcie zapisano też, że „ustawa wprowadza wymóg obligatoryjnej autoryzacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne, którą wydawać będzie prezes Narodowego Funduszu Zdrowia”.

Co poza tym?

Udostępniamy projekt ustawy w całości.Dokument można oglądać na komputerach, niektórych telefonach lub ściągając go po kliknięciu w: Projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

Przeczytaj także: „Nowe przepisy o jakości – komentarz eksperta”, „Nowe przepisy o jakości w Sejmie”, „Nie zlikwidują CMJ – to dobra decyzja” i „Odszkodowania za niepożądane zdarzenia – w przepisach o jakości”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.