Patryk Ogorzałek/Agencja Wyborcza.pl

Użył wieku jako pretekstu, aby uderzyć w kobiety

Udostępnij:
Minister edukacji Barbara Nowacka – odnosząc się do ogłoszonego 29 marca weta prezydenta Andrzeja Dudy do nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne – stwierdziła, że „na teraz potrzebne jest rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie dostępu do pigułki «dzień po»”.
Minister zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała wdrożenie tzw. planu B po prezydenckim wecie. Pigułka ma być dostępna od 1 maja na podstawie recepty wystawianej przez farmaceutę.

– Z tego, co wiem, wkrótce minister zdrowia Izabela Leszczyna przedstawi do konsultacji rozporządzenie, które na podstawie Prawa farmaceutycznego pomoże młodym dziewczynom w kryzysie. Nie mówimy o rzeczy wyjątkowej. Mówimy o antykoncepcji awaryjnej, której skuteczność jest duża, a ryzyko z nią związane właściwie żadne – przekazała Barbara Nowacka.

Szefowa resortu edukacji, była pytana 2 kwietnia w TVN24, co sądzi na temat sugestii Kancelarii Prezydenta, że Andrzej Duda mógłby zgodzić się na ustawę o pigułce „dzień po”, gdyby dotyczyła wyłącznie osób pełnoletnich.

– Pamiętam, jak pan prezydent Duda sugerował w wielu momentach, że będzie liberalizował ustawę aborcyjną. Ale był na tyle słabiutki, że nawet parlament, w którym większość miała jego dawna partia, nawet tego nie przedłożył. Użył wieku jako pretekstu, by znowu uderzyć w kobiety – odpowiedziała.

Przeczytaj także: „Prezydent rozczarował, jest obłudny” i „Weto prezydenta”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.