Wyślij
Udostępnij:
 
 
W szpitalach pustki. Nie ma żadnego przyszłego specjalisty angiologii, geriatrii, kardiochirurgii i patomorfologii
 
Działy: Aktualności
Małopolskie lecznice dysponują 437 miejscami dla rezydentów. Jesienią skorzystało z nich zaledwie 222 lekarzy, a łącznie z 56 specjalizacji, które mieli do wyboru młodzi lekarze, wszystkie miejsca udało się zapełnić tylko na 22.
- W małopolskich placówkach jesienią w ramach rozdania rezydentur zajętych będzie jedynie niewiele ponad połowa miejsc. Na 215 miejsc szkoleniowych przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia nie udało się znaleźć chętnych - donosi "Gazeta Krakowska" i informuje, że w efekcie w województwie małopolskim szkolenia nie rozpocznie żaden przyszły specjalista angiologii, geriatrii, kardiochirurgii, patomorfologii i rehabilitacji medycznej. Wolne zostały również rezydentury w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, neonatologii, onkologii klinicznej, psychiatrii, chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej czy medycyny ratunkowej.

- Łącznie z 56 specjalizacji, które mieli do wyboru młodzi lekarze, wszystkie miejsca udało się zapełnić tylko na 22 - czytamy w "Gazecie Krakowskiej".

Przeczytaj także: "Bukiel wzywa lekarzy do wypowiadania opt-outów".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe