Wyślij
Udostępnij:
 
 
Archiwum

Wybrano prezesa elekta PTK

Autor: Iwona Kazimierska |Data: 22.09.2021
 
 
Prof. dr hab. n. med. Robert J. Gil został prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Wybory odbyły się podczas rozpoczętego 22 września br. XXV Międzynarodowego Kongresu PTK.

Profesor Robert J. Gil jest kierownikiem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej, CMKP w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Jego kontrkandydatem był prof. Rafał Dąbrowski z Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie.

„Polska Kardiologia – Europejskie Standardy” – takie ma być hasło kadencji prof. Roberta J. Gila, prezesa elekta PTK. Według niego ważny jest nie tylko aktywny udział PTK w pracach najważniejszych struktur Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i budowanie pozycji aktywnego działacza, ale również nieustanne działania zmierzające do rozwoju kardiologii w Polsce.

– Dostęp do innowacyjnych terapii lekowych i sprzętowych jest szalenie ważny przede wszystkim w kontekście szybko starzejącego się społeczeństwa, kardiologicznych i współistniejących z nimi chorób cywilizacyjnych. Dlatego też powinniśmy wypracowywać takie rozwiązania, które przyspieszą wprowadzanie innowacji w Polsce – zauważył prof. Gil.

A tymczasem...
Kadencję prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oficjalnie rozpoczął prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, kierownik Pracowni Elektroterapii Serca I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Nowy prezes podkreślił, że jego kadencja nie będzie rewolucją, ale ewolucją działań PTK. Ważny jest ciągły rozwój i wspieranie aktywności naukowej kardiologów, co bezpośrednio przekłada się na jakość świadczeń zdrowotnych i budowanie prestiżu polskiej kardiologii na świecie. W swojej kadencji chce również kontynuować współpracę z administracją publiczną, parlamentarzystami, konsultantem krajowym, a także zacieśniać relacje z organizacjami pacjenckimi. – Naszym wspólnym celem jest wypracowanie takich rozwiązań, które poprawią jakość opieki nad pacjentem, dlatego też dialog powinien odbywać się ze wszystkimi interesariuszami systemu opieki zdrowotnej – powiedział prof. Mitkowski.

 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe