123RF

Wytyczne dla szpitalnych pralni

Udostępnij:
Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego PZH – PIB oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowało rekomendacje dotyczące sposobu organizacji i technologii prania bielizny szpitalnej – publikujemy je.
Dokument pod tytułem „Wytyczne w zakresie wymogów prawidłowego funkcjonowania pralni dla podmiotów świadczących usługi pralnicze na rzecz podmiotów świadczących usługi lecznicze” powstał – jak wyjaśniono – „w trosce o zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i pracowników”, które ma na celu „redukcję do minimum potencjalnej możliwości zachorowania i transmisji czynników zakaźnych”.

Wytyczne opracowano, aby „określić standard świadczenia wysokiej jakości usług pralniczych i z myślą o zapewnieniu konkurencyjności firm oferujących usługi pralnicze na rynku”.

– Zawarte w wytycznych informacje pomogą wytypować te kryteria, które powinny być traktowane jako obligatoryjne podczas wyboru przyszłego dostawcy usług. Publikacja wytycznych ma służyć przedsiębiorcom poprzez wdrożenie wytycznych przy nowo tworzonych i opracowywanych specyfikacjach przetargowych, pralnie zaś powinny dostosować organizację pracy i technologię do opisywanych zaleceń – poinformowano w dokumencie, dodając, że „w odniesieniu do umów na usługi podpisanych przed publikacją, wytyczne nie mają charakteru obligatoryjnego, ale powinny stanowić punkt odniesienia dla szpitali posiadających wewnętrzne procedury jakości”.

Udostępniamy dokument w całości.Dokument można oglądać wyłącznie na komputerach lub ściągając je po kliknięciu w: Wytyczne ministra zdrowia w zakresie wymogów prawidłowego funkcjonowania pralni dla podmiotów świadczących usługi pralnicze na rzecz podmiotów świadczących usługi lecznicze (szpitali).

Przeczytaj także: „4,5 mld zł dla szpitali”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.