Zwalnia się etat prezesa GlaxoSmithKline. Kto na miejsce Andrew'a Witty'ego

Udostępnij:
Witty pracuje w koncernie od 32 lat. Zaczynał jako stażysta. Od niemal 10 jest jego prezesem i jak sam podkreślił "nadszedł czas by nowy lider przejął" jego obowiązki. GSK już rozpoczął formalną procedurę poszukiwania nowego szefa, który pracę rozpocznie w marcu 2017 roku.
"Wall Street Journal" napisał, że GSK poszukuje nowego prezesa zarówno wewnątrz koncernu, jak i poza nim. W zeszłym miesiącu przewodniczący rady nadzorczej firmy Philip Hampton omawiał plany kadrowe z największymi inwestorami GSK.

- Brytyjskie media wśród potencjalnych sukcesorów wymieniają Abbasa Hussainiego, szefa działy farmaceutycznego GSK oraz Emmę Walmsley, szefową działu produktów ochrony zdrowia oraz Simon Dingemans - odpowiedzialny za finanse i były bankier z Goldman Sachs, a także Roger Connor - szef produkcji oraz zarządzania łańcuchem dostaw – pisze „Rzeczpospolita”.

Magazyn "Fortune" spekuluje też, że GSK zechce "kupić" szefa konkurencyjnego koncernu, na przykład Davida Epsteina, prezesa Novartis. Niewykluczone, że sięgnie po kogoś spoza branży farmaceutycznej, ale mającego doświadczenia ze sprzedażą produktów konsumenckich.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.