Wyślij
Udostępnij:
 
 

ABC diagnostyki i leczenia bezdechu sennego w praktyce POZ i specjalistycznej. Webinar

Autor: Patryk Dąbrowski |Data: 07.11.2021
 
 
Webinar, który odbędzie się już 23 listopada o godzinie 18.30, poświęcony zostanie diagnostyce i terapii najpowszechniejszych zaburzeń oddechu podczas snu. W trakcie spotkania zadamy sobie pytanie: jak prowadzić diagnostykę i leczenie bezdechu sennego, opierając się na aktualnych standardach klinicznych?
Bezdech senny, zarówno obturacyjny, jak i centralny, w dalszym ciągu są rzadko rozpoznawanymi schorzeniami, co ma bezpośrednie konsekwencje dla skuteczności terapii chorób przewlekłych, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia rytmu serca, oraz ich powikłań pod postacią zawału mięśnia serca i udaru mózgu.

O ile zespół bezdechu sennego – wiele objawów pogarszających jakość życia – skłania lekarzy do rozpoczęcia diagnostyki w tym kierunku, o tyle badania przesiewowe w wymienionych grupach pacjentów niestety nie zawsze są prowadzone.

Podczas webinaru odpowiemy na pytanie: jak prowadzić diagnostykę i leczenie bezdechu sennego, opierając się na aktualnych standardach klinicznych? Zastanowimy się również, czy skuteczne leczenie bezdechu może przyczynić się do poprawy kontroli kardiometabolicznej i rokowania pacjentów.

Zarejestruj się bezpłatnie już dziś!

REJESTRACJA
 

Kierownictwo naukowe e-Akademii NT

 •  
  prof. dr hab. n. med.
  Andrzej Januszewicz
 • Aleksander Prejbisz
  prof. dr hab. n. med.
  Aleksander Prejbisz
 • Piotr Dobrowolski
  dr hab. n. med.
  Piotr Dobrowolski, prof. Inst.
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.