Wyślij
Udostępnij:
 
 

Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego o najnowszych trendach w webinarach

Redaktor: Bartosz Aleksandrowicz |Data: 15.11.2021
 
 
Wybitni specjaliści szczegółowo analizują problematykę jednego z najpowszechniejszych schorzeń w społeczeństwie. Cykl webinarów z udziałem uznanych ekspertów z całej Europy rozkłada na czynniki pierwsze nadciśnienie tętnicze. Ostatnie spotkanie już w środę 17 listopada.
Nie bez przyczyny o nadciśnieniu mówi się jako o „cichym zabójcy”. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ze swojej niezwykle groźnej choroby, która dodatkowo sprzyja też występowaniu innych przypadłości, jak niewydolność serca, udar mózgu czy zwiększone ryzyko zgonu w wyniku ciężkiego przebiegu COVID-19.

W trakcie trzech webinarów analizowany jest proces od patofizjologii do postępowania klinicznego. Każde wydarzenie składa się z dwóch tematów zawartych w 45-minutowym bloku. W programie znalazły się anglojęzyczne prelekcje specjalistów z Belgii, Holandii, Niemiec oraz Polski, którzy skupią się na zagadnieniach epidemiologii, leczenia farmakologicznego czy rozwiązaniach mogących stanowić przyszłość w walce z nadciśnieniem. Szczegółowe omówienie wybranych innowacyjnych terapii nastąpi podczas ostatniego wykładu 17 listopada.

Partnerem wydarzenia jest Gedeon Richter. Uczestnictwo w webinarach Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego jest bezpłatne. Zapraszamy do rejestracji!

REJESTRACJA
 

Kierownictwo naukowe e-Akademii NT

 •  
  prof. dr hab. n. med.
  Andrzej Januszewicz
 • Aleksander Prejbisz
  prof. dr hab. n. med.
  Aleksander Prejbisz
 • Piotr Dobrowolski
  dr hab. n. med.
  Piotr Dobrowolski, prof. Inst.
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.