Wykłady z konferencji
Zagrożenia wątrobowe i pozawątrobowe - czy są wystarczająco uświadomione?
NAFLD jest najczęstszą przewlekłą chorobą wątroby i najczęstszą przyczyną hipertransaminazemii. Zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. Haliny Cichoż-Lach wygłoszonego podczas ostatniego kongresu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.
 
MAFLD – epidemia w dobie pandemii?
19 kwietnia 2021 r., który był Światowym Dniem Wątroby, podczas konferencji Top Medical Trends odbył się wykład „MAFLD - epidemia w dobie pandemii?” poświęcony metabolicznie zależnej stłuszczeniowej chorobie wątroby.
 
TMT 2020: NAFLD a cukrzyca typu 2 - układ wzajemnych zależności
Prof. Janusz Gumprecht w swoim wykładzie zwraca uwagę m.in. na choroby metaboliczne, które są wspólne dla NAFLD i cukrzycę typu 2.
 
Aktualne możliwości leczenia i nowe kierunki w farmakoterapii – zobacz wykład prof. Marka Hartleba
Zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. Marka Hartleba z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na temat aktualnych możliwości leczenia i nowych kierunkach w farmakoterapii niealkoholowej choroby stłuszczeniowej wątroby. Wykład został wygłoszony 25 października 2019 roku podczas konferencji "Wyzwania współczesnej hepatologii".
 
Czynniki dietetyczne rozwoju NASH
Na rozwój NASH wpływa wiele czynników, które nie wszystkie zostały do końca poznane. Co ma największy wpływ? Jaka dieta sprzyja chorobie? Obejrzyj wykład dr hab. n.med. Doroty Waśko-Czopnik.
 
STRONA:    Poprzednia   1   2   3   4   5   6   7   ...   Następna
Patronat naukowy Akademii:

Polska Grupa Ekspertów NAFLD
Przewodniczący - prof. dr hab. n. med. Marek Hartleb
 
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe